Tři triky pro čistou vodu v bazénu
Udržet vodu v koupací nádrži čistou není jen tak. Je k tomu potřeba mnoho pomůcek a samozřejmě určitá míra bazénové chemie, bez které se neobejdete. A to vše mimo jiné stojí také dost peněz. Takže to nejlepší, co můžete udělat proto, abyste ušetřili své úsilí, čas i peníze, je vsadit na prevenci a pustit do své vody co nejméně nečistot.
Existuje hned několik opatření, které vám v tomto směru mohou dobře posloužit:
Pokud je vaše nádrž odkrytá a přístup do vody je volný, tak je šance na znečištění vody maximální. Snadno se vody dostanou nečistoty roznášené větrem jako je prach, listí, hmyz anebo drobné mikroorganismy. To vše čeká v blízkém okolí na svou příležitost. Ideální proto je, ponechávat nečistotám volný přístup do vody jen po nezbytně nutnou dobu, což znamená, že byste nádrž měli odkrývat bezprostředně před začátkem koupání a zakrývat byste ji měli vždy ihned poté, co koupání ukončíte. Čím kratší dobu bude bazén odkrytý, tím lépe. V praxi to znamená, že bazén je nutné zakrývat bezprostředně po ukončení koupání a nikoli až večer na noc.
Druhé pravidlo je, že krycí plachta https://www.chlorito.cz/kryci-plachty-na-bazen/ by měla na váš bazén padnout jako ulitá. Jedině tak zajistíte, že nečistoty nebudou dovnitř vnikat různými děrami a volnými prostory. Plachta musí rozměrově odpovídat tvaru a rozměrům vaší nádrže a měla by po upevnění dokonale těsnit. Mimo znečištění vody tak zamezíte také zbytečnému odparu vody z nádrže a mimo jiné zvýšíte bezpečnost dětí a zvířat v okolí, které by mohly v nestřeženém okamžiku do vody spadnout.
Třetí zásada zní: před vstupem do vody se vždy důkladně osprchujte. Ač to tak na první pohled nevypadá, tak člověk na svém těle do vody vnáší mnoho znečištění v podobě potu anebo mastného filmu z krémů a jiných kosmetických přípravků. Proto je očista těla před vstupem do vody vždy na místě.